Největší hříchy adaptačního procesu

Mrhání talenty

Situace na pracovním trhu je dnes velmi složitá. Většina českých firem bojuje se zásadním nedostatkem kvalifikovaných lidí, a tak se to v personalistice nyní doslova hemží termíny jako „přilákání talentů“, „strategický nábor“, „talent management“, „strategic development pool“ apod.

Ruku v ruce s tímto trendem dochází ke změkčování náborových kritérií a zaučování zaměstnanců je obecně stále náročnější. Do některých firem nastupují ve velkých počtech cizinci, a tak je zaškolování ztíženo ještě i jejich neznalostí češtiny, firemní i české kultury vůbec. Navíc, v tzv. „obslužných profesích“ (ale nejen tam) roste významně fluktuace zaměstnanců, často už ve zkušební lhůtě.

Nadšení nebo systém?

Každého dělníka, nákupčího, logistika, i manažera se snažíme co nejrychleji zaškolit a dostat na výkon. Interní školitelé i mentoři jsou přetíženi. Dostává se ale v praxi nováčkům opravdu tolik pozornosti, kolik si skutečně zaslouží?

Nakolik je adaptace zaměstnance závislá na nadšení jednotlivce, který nového zaměstnance zaškoluje, a nakolik je to skutečně systémově řízené řešení?

A nakolik je to efektivní řešení?

Máme řešení

Pokud se v některé z výše uvedených vět poznáváte, pak je náš on-line kurz „Smrtelné hříchy adaptačního procesu“ určen právě pro Vás.

 

Virtuální třída jako ukázka nebo v plné verzi

Na podzim 2018 nabízíme klientům pouze ukázky vybraných témat ZDARMA. Výjimku tvoří virtuální třída Největší hříchy adaptačního procesu, kterou již opakovaně nabízíme v plné a zpoplatněné verzi. V roce 2019 budeme otevírat bohatou nabídku virtuálních tříd v plné výukové verzi.

Máme pro Vás připraveny dvě možnosti, jak zažít naši virtuální třídu a záleží jen na Vás, jestli zvolíte pozvolnou nebo přímou cestu.

 

 

 

První variantu představuje ukázková virtuální třída ZDARMA. Jde o krátké představení konkrétního obsahu, metodiky a prostředí virtuální třídy. Vše probíhá v cca 45 minutách tak, abyste si mohli vytvořit rychlý a komplexní obraz o možnostech přenosu znalostí, interaktivity a zapojení účastníků v online prostředí.

 

 

 

Druhou variantu představuje virtuální třída v plné verzi, která je již standardně zpoplatněna a její délka se pohybuje v rozmezí jedné až tří hodin. Zde je již využita komplexní kombinace vhodných metod a aktivit, které pomáhají udržet pozornost účastníků a zároveň naplní cíle vzdělávání, tj. dosažení jasného posunu v praktických znalostech i dovednostech.

Témata virtuálních tříd – ukázkových i v plné verzi – jsou vypisována v konkrétních termínech nebo na základě zájmu klientů.

Pokud je pro vás uvedené téma zajímavé, přihlaste se na něj kliknutím na danou verzi virtuální třídy a zveřejněný termín konání.

V případě, že není vypsán žádný termín ve vámi požadovaném tématu a vy máte vážný zájem o vyzkoušení virtuální třídy, vyplňte prosím v tomto smyslu náš objednávkový formulář také a my vás budeme následně kontaktovat s možným řešením.

 

Ještě váháte?

Virtuální třídy jsou vhodným nástrojem digitálního vzdělávání i pro Vaši společnost a v interaktivním pojetí Gradua-CEGOS pro vás představují následující výhody:

  • Časově úsporný model vzdělávání
  • Nulové náklady na cestování a ubytování
  • Praktická kombinace metod a aktivit pro udržení pozornosti účastníků
  • 1 až 3 hodiny aktivního vzdělávání v reálném čase v online prostředí
  • Možnost realizace odkudkoliv a po dohodě i kdykoliv
  • Efektivní součást kombinovaného vzdělávání – blended learning

Virtuální třídu jsme schopni zakázkově připravit na jakékoliv téma a vhodně ji začlenit do vašeho firemního vzdělávání.