Katalog e-learningových kurzů

Gradua-CEGOS nabízí interaktivní e-learningové kurzy postavené na nejlepších praktických zkušenostech v distančním vzdělávání dospělých.

Široká nabídka e-learningových kurzů pro Vás

solutions by cegos
Pro český trh byly lokalizovány desítky e-learningových modulů z celkových více než 200 témat z produkce Cegos. Vytvořili jsme pro Vás tento katalog e-learningových kurzů, který Vám představí prostřednictvím krátkých videí obsah jednotlivých modulů.

Naše e-learningové kurzy se vyznačují vícejazyčným obsahem, atraktivní grafikou a vysokou interaktivitou.

Katalog e-learningových kurzů

Jsou pro Vás připraveny e-learningové kurzy z těchto oblastí:

 KOMUNIKAČNÍ DOVEDNOSTI

 LEKTORSKÉ DOVEDNOSTI

VEDENÍ ZMĚNY

 PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ

 TRVALÉ VZTAHY SE ZÁKAZNÍKY

 OBCHODNÍ VYJEDNÁVÁNÍ

 OBCHODNÍ MANAGEMENT

 PRODEJNÍ DOVEDNOSTI

 ZÁKLADY MANAŽERSKÝCH DOVEDNOSTÍ

 POKROČILÉ MANAŽERSKÉ DOVEDNOSTI

 LEADERSHIP

 CROSS FUNCTIONAL MANAGEMENT – ŘÍZENÍ NAPŘÍČ ORGANIZAČNÍ STRUKTUROU

 VEDENÍ HODNOTÍCÍHO POHOVORU

 

Více informací o našem e-learningu

Pokud Vás naše nabídka zaujala a ještě máte nějaké otázky, nebo Vás zajímají další témata našich e-learningových kurzů, neváhejte nás kontaktovat na cegos@cegos.cz.

What our clients say about us – RICS

As a leading global provider of e-learning content, with a real understanding of our business, Cegos were a natural choice of supplier to partner with to populate our in-house Learning Management System (LMS) and grow our online CPD offering.

Pierpaolo Franco

Global Director of Training Products, RICS

What our clients say about us – Nissan

We chose Cegos for its ability to provide guidance and support on aspects other than training expertise. This team of motivated, responsive professionals was able to satisfy our request for greater participant engagement and attentiveness, using a fun but effective approach to training.

Nadine Vienne

Section Manager Network Training and Sales Method, Nissan

What our clients say about us – Hutchinson

We decided to set up the Purchasing University to build our function's professional skills and develop a common set of standards and tools. We chose Cegos to be our partner in this initiative, which gives us the added advantage of being able to design new training modules to meet the demands of a fast-moving international market.

Pascale Garois

Hutchinson Group

What our clients say about us – Sun Chemical

Working in partnership with Cegos allowed us to bring about a real change in attitude to value selling across the group. The training they provided was a real eye-opener for many of the staff, and supported a company wide drive to build better long-term customer relationships.

Mark Frost

Commercial Director, Sun Chemical

What our clients say about us – Berendsen

We had already put in place LEAD Development Centres for our senior leader group, and it was very important to introduce Centres that would work for our large population of Plant Managers across Europe. Cegos have been excellent partners in helping us get the design right, and then in the delivery of lively, action learning based programmes. I have greatly enjoyed seeing our managers have ‘light bulb’ moments!

Chris Thrush

Berendsen Group Director, Human Resources

What our clients say about us

Cegos enables us to train our team on a new CRM we use. We really appreciated their professionalism and availability of Daniel Franck with whom we were discussing

Alan Parker

CEO at SterDeck Industries

Prosím sdělte nám své podněty, připomínky a dotazy.

+420 226 006 300

+420 226 006 300

08:00 - 17:00 Pondělí až Pátek