Ocenění a certifikáty

Zeď úspěchů skupiny CEGOS zdobí nespočet ocenění. Zde je malá ukázka těch nejaktuálnějších.

Nejlepších 20 firem produkujících vzdělávací obsah

Skupina CEGOS se již šestý rok v řadě umístila na seznamu dvaceti nejlepších firem produkujících vzdělávací obsah v rámci celosvětové soutěže Training industry „Top Content Development Companies“. Umístění na seznamu je založeno na těchto kritériích: Viditelnost na trhu, inovace a dopad, schopnost vyvíjet a dodávat různorodý vzdělávací obsah, velikost firmy a růstový potenciál, hloubka a šíře znalostí vzdělávacích oblastí, kvalita klientů, geografický dosah atd.

 

Nejlepší E-learning 2015

Již druhý rok v řadě získala skupina CEGOS ocenění „Best of Elearning“ v kategorii „Měkké dovednosti“. Cena „Best of Elearning“ je udělována nejlepším e-learningovým řešením ve své třídě, napříč celým trhem v oblasti vzdělávání. Letošní rok byla tato soutěž vyhlašována již po jedenácté a posuzováno bylo historicky největší množství konkurenčních firem, o to větší je naše radost z obhajoby titulu z loňského roku.

 

 

Best of eLearning 2014

V roce 2014 získala skupina CEGOS ocenění „Best of Elearning“ v kategorii „Měkké dovednosti“. Cena „Best of Elearning“ je udělována nejlepším e-learningovým řešením ve své třídě, napříč celým trhem v oblasti vzdělávání.

 

Akreditace a osvědčení

Kromě našich ocenění jsme také velmi hrdí na akreditace a osvědčení, jimiž česká pobočka Gradua-CEGOS disponuje. Některé z nich jsou uvedeny níže.

  • Certifikát systému managementu kvality podle ČSN EN ISO 9001
  • Osvědčení ČIA o akreditaci k certifikaci osob
  • Akreditace MŠMT ČR k vydávání dokladů o rekvalifikaci
  • Akreditace MV pro průběžné vzdělávání úředníků a vedoucích úředníků

 

 

 

 

 

 

What our clients say about us – RICS

As a leading global provider of e-learning content, with a real understanding of our business, Cegos were a natural choice of supplier to partner with to populate our in-house Learning Management System (LMS) and grow our online CPD offering.

Pierpaolo Franco

Global Director of Training Products, RICS

What our clients say about us – Nissan

We chose Cegos for its ability to provide guidance and support on aspects other than training expertise. This team of motivated, responsive professionals was able to satisfy our request for greater participant engagement and attentiveness, using a fun but effective approach to training.

Nadine Vienne

Section Manager Network Training and Sales Method, Nissan

What our clients say about us – Hutchinson

We decided to set up the Purchasing University to build our function's professional skills and develop a common set of standards and tools. We chose Cegos to be our partner in this initiative, which gives us the added advantage of being able to design new training modules to meet the demands of a fast-moving international market.

Pascale Garois

Hutchinson Group

What our clients say about us – Sun Chemical

Working in partnership with Cegos allowed us to bring about a real change in attitude to value selling across the group. The training they provided was a real eye-opener for many of the staff, and supported a company wide drive to build better long-term customer relationships.

Mark Frost

Commercial Director, Sun Chemical

What our clients say about us – Berendsen

We had already put in place LEAD Development Centres for our senior leader group, and it was very important to introduce Centres that would work for our large population of Plant Managers across Europe. Cegos have been excellent partners in helping us get the design right, and then in the delivery of lively, action learning based programmes. I have greatly enjoyed seeing our managers have ‘light bulb’ moments!

Chris Thrush

Berendsen Group Director, Human Resources

What our clients say about us

Cegos enables us to train our team on a new CRM we use. We really appreciated their professionalism and availability of Daniel Franck with whom we were discussing

Alan Parker

CEO at SterDeck Industries

Prosím sdělte nám své podněty, připomínky a dotazy.

+420 226 006 300

+420 226 006 300

08:00 - 17:00 Pondělí až Pátek