Implementace LMS a jeho efektivní využívání

Moodle je Learning Management System (systém pro řízení vzdělávání) s otevřeným zdrojovým kódem. Stejně tak jej můžeme označit jako nástroj pro tvorbu a správu vzdělávacích aktivit. Tento systém vznikl primárně pro potřeby vysokých škol, ale v poslední době je díky své snadné modulovatelnosti hojně využíván i ve firemním prostředí.

 

Proč používat ve firmě LMS Moodle

Logo LMS Moodle

Jaké jsou výhody LMS Moodle?

 • Jde o volně šiřitelný software (oproti komerčním řešením LMS, můžete Moodle zdarma stáhnout na adrese: https://download.moodle.org/)
 • Nízká počáteční investice do implementace LMS (firma zaplatí pouze nastavení systému pro její potřeby)
 • Modulovatelnost systému (díky otevřenému zdrojovému kódu si můžete nechat doprogramovat funkcionality přímo Vám na míru, případně můžete využít široké databáze přídavných modulů, které jsou volně dostupné na adrese: https://moodle.org/plugins/
 • Systém je neustále vyvíjen a zkvalitňován (Na vývoji systému spolupracuje velké množství programátorů z celého světa)

Schéma aktivit LMS Moodle

Jaké možnosti využití systém Moodle nabízí pro firemní prostředí?

1. Vytváření a kontrolu plnění vzdělávacích plánů pro Vaše zaměstnance

2. Umožňuje vkládání nejrůznějších studijních materiálů a aktivit:

 • Studijní materiály mohou mít formu textových či tabulkových dokumentů, audiovizuálních souborů, flashových animací, slovníků atd.
 • Příklady aktivit pro studenty – ankety, diskuzní fóra s možností odebírání příspěvků e-mailem, testovací úlohy, podpora standardu SCORM a další.
 • Nástroje pro personalisty – Systém umožňuje generovat nejrůznější přehledy plnění jednotlivých aktivit, samozřejmostí je možnost tyto přehledy exportovat do tabulkových či jiných editorů, kde je možné výsledky dále zpracovávat např. do podoby grafů atd.
 • Pomocí přídavných modulů je systém schopný pracovat s kompetenčním modelem právě Vaší společnosti. Personalista je pak schopen několika kliknutími získat přehled získaných a potřebných kompetencí konkrétního zaměstnance

Proč si nechat zprostředkovat či nastavit systém Moodle právě od společnosti Gradua-CEGOS?

 • Námi vyvíjené e-learningové moduly ve standardu SCORM jsou klienty nejčastěji spouštěny v prostředí LMS, díky tomu má naše společnost široké zkušenosti s nastavováním právě LMS Moodle
 • Naše společnost Vám systém Moodle nejen nastaví pro běžné používání, ale i vytvoří základní strukturu systému a připraví kurzy pro implementaci Vašich vzdělávacích aktivit a studijních materiálů
 • Jsme schopni Vám poskytnout školení obsluhy systému LMS, a to jak na úrovni běžného uživatele, tak na úrovni administrátorské příp. pro potřeby personalisty

What our clients say about us – RICS

As a leading global provider of e-learning content, with a real understanding of our business, Cegos were a natural choice of supplier to partner with to populate our in-house Learning Management System (LMS) and grow our online CPD offering.

Pierpaolo Franco

Global Director of Training Products, RICS

What our clients say about us – Nissan

We chose Cegos for its ability to provide guidance and support on aspects other than training expertise. This team of motivated, responsive professionals was able to satisfy our request for greater participant engagement and attentiveness, using a fun but effective approach to training.

Nadine Vienne

Section Manager Network Training and Sales Method, Nissan

What our clients say about us – Hutchinson

We decided to set up the Purchasing University to build our function's professional skills and develop a common set of standards and tools. We chose Cegos to be our partner in this initiative, which gives us the added advantage of being able to design new training modules to meet the demands of a fast-moving international market.

Pascale Garois

Hutchinson Group

What our clients say about us – Sun Chemical

Working in partnership with Cegos allowed us to bring about a real change in attitude to value selling across the group. The training they provided was a real eye-opener for many of the staff, and supported a company wide drive to build better long-term customer relationships.

Mark Frost

Commercial Director, Sun Chemical

What our clients say about us – Berendsen

We had already put in place LEAD Development Centres for our senior leader group, and it was very important to introduce Centres that would work for our large population of Plant Managers across Europe. Cegos have been excellent partners in helping us get the design right, and then in the delivery of lively, action learning based programmes. I have greatly enjoyed seeing our managers have ‘light bulb’ moments!

Chris Thrush

Berendsen Group Director, Human Resources

What our clients say about us

Cegos enables us to train our team on a new CRM we use. We really appreciated their professionalism and availability of Daniel Franck with whom we were discussing

Alan Parker

CEO at SterDeck Industries

Prosím sdělte nám své podněty, připomínky a dotazy.

+420 226 006 300

+420 226 006 300

08:00 - 17:00 Pondělí až Pátek